Medarbetare

Säg hej till oss på Lidingö församling:

Diakonin

Pedagoger

>

Nathalie Nygårds

Församlingspedagog

tel: 08-410 847 38 nathalie.nygards@svenskakyrkan.se
>

Margareta Zetterberg Wallin

Förskollärare Öppna förskolan

tel: 08-410 847 51 margareta.zetterberg.wallin@svenskakyrkan.se
>

Hanna Lennartsson

Församlingspedagog

tel: 08-410 847 39 hanna.lennartsson@svenskakyrkan.se
>

Daniel Sjödahl

Församlingspedagog

tel: 08-410 847 37 daniel.sjodahl@svenskakyrkan.se

Kyrkvaktmästare

>

Daniel Ankarberg

Kontorsvaktmästare

tel: 08-410 847 43 daniel.ankarberg@svenskakyrkan.se
>

Richard Pallin

Arbetsledande kyrkvaktmästare

tel: 08-410 847 91 richard.pallin@svenskakyrkan.se

Administration

>

Miriam Nordgren

Administratör, IT- och telefoni

tel: 08-410 847 29 miriam.nordgren@svenskakyrkan.se
>

Sara Wikström

Kommunikatör

Föräldraledig. Kontakta Jennie Soläng eller Simon Dunder

>

Mirella Sjöblom

Administratör, Bokning och fakturor

tel: 08-410 847 44 mirella.sjoblom@svenskakyrkan.se
>

Magnus Hallberg

Kansliet

Tjänstledig.

>

Magoria Edler

Kyrkoherdesekreterare & kulturadministratör

tel: 08-410 847 30 magoria.edler@svenskakyrkan.se
>

Anneli Larsson

Administratör, Bokning och löner

tel: 08-410 847 21 anneli.m.larsson@svenskakyrkan.se
>

Hans Åke Carlson

Ekonom, Redovisning

tel: 08-410 847 24 hansake.carlson@svenskakyrkan.se

Kyrkogården

>

Anders Bolling

Kyrkogårdsarbetare

tel: 08-410 847 58
>

Pär Jacobsson

Kyrkogårdsarbetare

tel: 08-410 847 03 par.jacobsson@svenskakyrkan.se
>

Ulf Boström

Kyrkogårds- och fastighetschef

tel: 08-410 847 11 ulf.bostrom@svenskakyrkan.se
>

Per-Åke Grönroos

Kyrkogårdsarbetare

tel: 08-410 847 06
>

Anders Håkansson

Kyrkogårdsarbetare

tel: 08-410 847 08
>

Sabina Elmshorn

Assistent kyrkogårdsförvaltningen

tel: 08-410 847 28 sabina.elmshorn@svenskakyrkan.se
>

Dominika Filipowicz

Administratör Kyrkogården

tel: 08-410 847 04 dominika.filipowicz@svenskakyrkan.se
>

Fredrik Andorsen

Kyrkogårdsarbetare

tel: 08-410 847 18

Förtroendevalda

>

Suzanne Fredborg

Ordförande i kyrkofullmäktige

suzanne.fredborg@svenskakyrkan.se
>

Julian Kaijser

Kyrkorådet

juliank@live.se
>

Solveig Fröberg

Kyrkorådets ordförande

solveigfroberg44@gmail.com
>

Claes Göran Wik

Kyrkogårdsutskottet

wikint@telia.com
>

Annika Persson

Kyrkorådet

annikakristina@hotmail.com
>

Daniel Larson

Kyrkorådet

daniel.larson@svenskakyrkan.se